Отримання дозволу на терапевтичне використання: інформаційний тренінг НАДЦ для фахівців спортивної медицини
20 червня Національний антидопінговий центр спільно з Комітетом терапевтичного використання НАДЦ провели для тренерів-лікарів національних збірних команд України з видів спорту, медиків національних спортивних федерацій, а також фахівців регіональних центрів спортивної медицини тренінг щодо порядку та процедури отримання дозволу на терапевтичне використання.
У центрі уваги тренінгу були практичні питання, присвячені підготовці медичних та інших документів, необхідних для отримання спортсменом дозволу на терапевтичне використання.
Учасники тренінгу були поінформовані про такі ключові етапи процесу отримання ДТВ:
- підготовка документів: основні вимоги до заповнення запитів, перелік необхідної медичної документації та діагностичних підтверджень;
- подання документів: порядок подачі запитів, дотримання встановлених термінів та процедур;
- розгляд запитів: критерії оцінки запитів, процес перевірки та прийняття рішень.
Практична частина тренінгу включала роботу з фактичними прикладами погодження дозволів на терапевтичне використання та аналіз причин відмови у видачі таких дозволів. Учасники мали можливість ознайомитися з типовими помилками та обговорити способи їх уникнення.
«Дозвіл на терапевтичне використання дозволяє спортсменам отримувати необхідну медичну допомогу без порушення антидопінгових правил. НАДЦ ставить перед собою завдання забезпечити оперативне та ефективне опрацювання відповідних запитів від спортсменів, що дасть можливість як підтримати атлета, так і створити необхідні умови для гарантування чистого спорту та прозорості спортивного змагального процесу», - відзначив директор НАДЦ Сергій Попик на початку заходу.
Матвій Бідний, т.в.о. Міністра молоді і спорту України, підкреслив важливість підтримки українських спортсменів, в тому числі з точки зору вчасного і професійного розгляду їхніх звернень на отримання дозволів на терапевтичне використання.
«Хотів би подякувати НАДЦ за серйозну увагу, яка приділяється цьому питанню, зокрема за надання важливих сервісів для спортсменів, включаючи медичну підтримку через ДТВ», - наголосив М.Бідний.
Заступник Міністра молоді і спорту України Олексій Нікітенко закликав лікарів спортивної медицини до системної співпраці з НАДЦ, яка сприятиме підвищенню їхньої кваліфікації в антидопінгових питаннях та вдосконалить роботу щодо коректного оформлення відповідних запитів на дозволи на терапевтичне використання.
НАДЦ продовжуватиме роботу, спрямовану на підвищення антидопінгових знань фахівців спортивної медицини, сприяючи, в такий спосіб, високим стандартам медичного супроводу українських спортсменів.
Змагаймось чесно!