Розслідування
НАДЦ самостійно та при взаємодії із ВАДА та іншими антидопінговими організаціями по всьому світу збирає і обробляє аналітичну та неаналітичну інформацію. Ці дані дозволяють НАДЦ виявляти можливі порушення антидопінгових правил та за потреби ініціювати розслідування.
НАДЦ отримують розвідувальну інформацію з усіх доступних ресурсів, в т.ч. від іноземних партнерів, колег та анонімних джерел. Багато розслідувань, які проводить НАДЦ, ґрунтуються на повідомленнях, отриманих від небайдужих осіб (спортсменів, тренерів, лікарів та інших). Інформація про даних осіб, так само як і сам факт їх звернення до НАДЦ, є повністю конфіденційною інформацією та не буде ніколи розголошена.
Співпраця чистих спортсменів має вирішальне значення для підтримання рівних правил гри в їхньому виді спорту.
Принципи розслідувань НАДЦ
- Проведення ретельного розслідування потенційних порушень.
- Розслідування проводиться у всіх випадках, коли є обґрунтовані підстави підозрювати, що могло бути скоєно порушення антидопінгового правила.
- Метою кожного розслідування є отримання достовірних доказів.
- Кожне розслідування проводиться справедливо, об'єктивно та неупереджено. "Чесність" є важливим принципом розслідувань, що проводяться НАДЦ. НАДЦ завжди чесне зі свідками та респондентами і не заявляє, що має викривальні докази, яких не має.
- У процесі своєї роботи зі спортсменами НАДЦ ніколи не переслідує і не залякує свідків або респондентів. НАДЦ підходить до кожного розслідування індивідуально і просто слідує фактам. Лише після того, як стає очевидним, що відбулося порушення антидопінгових правил, НАДЦпочинає будувати справу.
- До всіх осіб НАДЦ в ході розслідування ставиться з гідністю та повагою.
- Для проведення розслідувань можуть бути використані всі обґрунтовано доступні джерела інформації.
Кодекс не дозволяє НАДЦ на свій розсуд НЕ ВЖИВАТИ жодних заходів у випадках, коли докази вказують на порушення антидопінгових правил. Однак НАДЦ може визначати пріоритетність використання своїх ресурсів. Найбільш пріоритетними є розслідування, які
а) стосуються спортсменів або інших осіб, які представляли б Україну на Олімпійських іграх або чемпіонатах світу;
б) можуть бути пов'язані з вживанням допінгу кількома спортсменами через залучення допоміжного персоналу спортсменів;
в) можуть бути пов'язані з використанням заборонених субстанцій або заборонених методів, які складніше виявити за допомогою аналізу сечі або зразків крові.
Стаття 21 Кодексу "Співпраця зі спортсменами та допоміжним персоналом спортсменів" вимагає від усіх спортсменів та допоміжного персоналу спортсменів співпрацювати у розслідуванні порушень антидопінгових правил. Співпраця чистих спортсменів має вирішальне значення для підтримання рівних правил гри в їхньому виді спорту.
Кожне розслідування захищає і підтримує встановлені права спортсменів, допоміжного персоналу спортсменів та інших осіб. Перед початком інтерв'ю зі спортсменом, щодо якого НАДЦ має та/або висловлює конкретну підозру у вчиненні порушення антидопінгового правила, НАДЦ повідомить спортсмена про те, що розслідує потенційні порушення антидопінгових правил.
Кожне розслідування НАДЦ проводиться незалежно від будь-якого зовнішнього втручання.