Інформація про місцезнаходження
Позазмагальне тестування є важливою передумовою для того, щоб усі спортсмени змагалися в рівних умовах, для захисту права на чистий спорт. Інформація про місцезнаходження є незамінним інструментом, який дозволяє антидопінговим організаціям (АДО) здійснювати тестування спортсменів без попереднього повідомлення, що є ключовим принципом ефективної антидопінгової програми.
Будь-яка АДО, що уповноважена проводити тестування, може тестувати спортсменів будь-коли та будь-де.
Пул тестування (ТР) – це список спортсменів, що створюється антидопінговою організацією. Критеріями внесення спортсменів в цей список є непередбачувано високі спортивні результати, порушення самими спортсменами або їх персоналом, антидопінгових правил, високий рейтинг на міжнародному та національному рівнях, а також планування виступів у міжнародних стартах.
Національний пул тестування ‒ список спортсменів, що створюється національною антидопінговою організацією (НАДЦ).
Реєстраційний пул тестування (RTP) - список спортсменів вищої категорії, що складається окремо на міжнародному рівні міжнародними спортивними федераціями та на національному рівні Національним антидопінговим центром, які підлягають цільовому тестуванню.
Після отримання повідомлення про включення до пулу тестування, спортсмен повинен заповнити та підписати Форму підтвердження отримання повідомлення, додану до листа та відправити електронним листом упродовж наступних 7 днів.
У випадку, якщо спортсмен отримує повідомлення (особисто в руки або по електронній пошті) від міжнародної федерації, або від Національного антидопінгового центру (НАДЦ) про те, що він включений в пул, то з цього моменту він зобов’язаний надавати інформацію про своє місцезнаходження в системі АДАМС відповідно критеріям викладеним у повідомленні.
Термін включення
Спортсмен залишається в пулі тестування Національного антидопінгового центру України й зобов’язаний дотримуватися відповідних вимог, до тих пір, поки:
а) Отримає письмове повідомлення від Національного антидопінгового центру України про виключення з Пулу тестувань/Реєстраційного пулу тестування; або
б) Письмово повідомить Національний антидопінговий центр України про завершення спортивної кар’єри (вихід на спортивну пенсію).
Необхідна інформація
|
|
---|---|
Вимоги до подання інформації про місцезнаходження |
Необхідна інформація |
Актуальна поштова адреса
|
|
Номер телефону |
|
Часовий інтервал тривалістю 60 хвилин (для спортсменів у РТП) |
|
Поточне місцезнаходження вночі (позначається помаранчевим кольором у календарі)
|
|
Час регулярної активності |
|
Розклад і місце змагань |
|
Інформація про місцезнаходження подається в ADAMS – Система антидопінгового адміністрування та менеджменту, розроблена Всесвітнім антидопінговим агентством (ВАДА). Це безпечна система, що доступна в мережі інтернет та дозволяє самостійно та точно вносити інформацію про місцезнаходження в легкий та зручний спосіб.
Конфіденційність
Ми забезпечимо конфіденційність наданої інформації про місцезнаходження. Ця інформація буде використана організацією лише для проведення позазмагальних тестувань Національним антидопінговим центром та іншими компетентними антидопінговими організаціями, що візьмуть на себе зобов’язання зберігати її конфіденційність.
Будь ласка, зверніть увагу, що будь-яка інша антидопінгова організація з належними повноваженнями відповідно до Всесвітнього антидопінгового кодексу, використовуючи подану інформацію про місцезнаходження, чи будь-яку іншу інформацію, може у будь-який час тестувати Вас у позазмагальний період.
Можливі наслідки за невиконання цих вимог
Зверніть увагу, що в разі невиконання зобов’язань як спортсмена пулу тестувань, можуть мати місце такі наслідки:
- Пропущений тест – у випадку, якщо спортсмен не знаходиться чи недоступен для тестування в зазначений 60-хвилинний період. Спортсмен має бути заявлений у доступному для допінг-контролю місці;
- Неправильне подання Інформації про місцезнаходження – неподання чи невчасне подання щоквартальної інформації; подання неповної Інформації про місцезнаходження; надання неправдивої Інформації про місцезнаходження;
- Недотримання правил подання Інформації про місцезнаходження – «Порушення порядку надання Інформації про місцезнаходження спортсменом» – стаття 2.4 Антидопінгових Правил НАДЦ;
- Крім того, залежно від фактів, одна помилка подання Інформації про місцезнаходження може становити порушення антидопінгових правил відповідно до статті 2.3 (Ухиляння, відмова або неявка для відбору проби) та/або відповідно до статті 2.5 (Втручання або спроба втручання в будь-яку стадію допінг-контролю) Антидопінгових Правил НАДЦ. Аналогічно моделі оновлення місцезнаходження в останню хвилину можуть бути досліджені та потенційно розглядатися як порушення антидопінгових правил відповідно до статті 2.3 та/або статті 2.5 Антидопінгових Правил НАДЦ.
Особиста відповідальність
За бажанням спортсмена тренер або агент може допомагати виконувати вимоги щодо надання інформації про місцезнаходження. Проте, майте на увазі, що лише спортсмен несе персональну відповідальність за будь-яке невиконання вимог!