Дія

Наслідки за порушення антидопінгових правил

11 грудня 2023

Ми знаємо, що більшість спортсменів дотримуються антидопінгових правил. Ми докладаємо зусиль, щоб захистити вашу репутацію та спортивні досягнення.

Також ми знаємо, що деякі спортсмени вибирають шлях обману – і ми наполегливо працюємо, щоб виявити допінг і видалити таких спортсменів зі спорту.

Ми також усвідомлюємо, що деякі спортсмени можуть бути більш схильними до тиску допінгу.

Пам'ятайте, незнання – це не виправдання, і на недбалість в антидопінгу дивляться з обмеженим співчуттям.

Якщо вас виявлять у вживанні допінгу та заборонять займатися спортом, це тільки початок. Наслідки допінгу для вашого здоров'я, психологічного та емоційного стану, а також соціальні та фінансові наслідки, можуть бути руйнівними та мають далекосяжні наслідки.

Відповідно до Всесвітнього антидопінгового кодексу санкції, які застосовуються в усьому світі, є узгодженими. Найпоширенішим наслідком, з яким може зіткнутися особа після вчинення порушення є заборона займатися спортом, яка за деяких обставин може бути навіть довічною. Інші наслідки можуть включати дискваліфікацію та втрату будь-яких медалей, титулів, балів і призів. Також відомості про особу, яка вчинила порушення підлягають публічному розголошенню включаючи її вид спорту та порушене антидопінгове правило. Розголошення не застосовується до Захищених осіб.

Якщо спортсмен бере участь у командному виді спорту та виявляється, що він скоїв ПАДП, це може мати наслідки для всієї команди. Якщо виявлено, що більше двох членів команди скоїли ПАДП протягом періоду змагання, керівний орган змагання застосовує відповідні санкції до всієї команди.                                                                           

Відсторонення

Дискваліфікація результатів

Оприлюднення

Заборона на участь у змаганнях, тренуваннях, зборах, що фінансуються з бюджетних коштів та/або проводяться під егідою країни-підписанта Кодексу. Стосується відсторонення у будь-якому виді спорту   

Позбавлення призів, медалей, очок, досягнутих результатів починаючи з моменту відбору допінг-проби, яка показала несприятливий результат

Публікація імені спортсмена або іншої особи, виду порушення, речовини, періоду відсторонення

Факти, які вам потрібно знати

Щодо порушень антидопінгових правил через наявність або використання забороненої речовини, основні правила такі:

Якщо ви мали намір покращити спортивні результати вживаючи заборонену речовину – незалежно від класу речовини, термін заборони становить чотири роки.

У інших випадках – стандартний термін заборони - два роки. Якщо ви доведете, що мала місце незначна вина або необережність, термін заборони може бути скорочено до мінімуму в один рік.

Якщо порушення стосується особливої речовини або забрудненого продукту і ви можете довести, що мала місце незначна вина, термін заборони може варіюватися від двох років до догани (залежно від вашої провини).

Якщо ви доведете, що мали місце відсутність вини чи необережності - термін заборони може бути повністю скасовано, що означає відсутність заборони займатися спортом.

Будьте уважні: кілька порушень антидопінгових правил або наявність кількох заборонених речовин чи намагання фальсифікувати відомості, можуть бути розцінені як обтяжуючі обставини та збільшити строк відсторонення більше, ніж на чотири роки.

Що це означає для вас

Не тільки виявлення забороненої речовини у зразку може призвести до порушення антидопінгових правил. Існує 11 типів порушень, що можуть привести до санкцій, і вони стосуються не тільки спортсменів, але й тренерів та персоналу підтримки. Для деяких порушень, такий я призначення забороненої речовини чи втручання - покарання може включати довічну заборону займатися спортом.

Якщо ви вважаєте, що ненавмисно використали допінг, вам потрібно буде довести цей факт, показавши, що ви не були винні або не мали наміру обманювати. Це не завжди легко зробити самостійно, тому ми радимо звертатися за правовою допомогою юристів та адвокатів.

Також можливе зменшення санкції, якщо спортсмен (або інша особа, яка відповідає за порушення) визнає свою провину одразу після вчинення порушення, або надає корисну та надійну інформацію, яка допомагає НАДЦ (або іншій Антидопінговій Організації) виявити або прискорити виявлення порушення іншою особою. Це називається "істотна допомога". Допомога у викритті інших порушень може зменшити вашу санкцію до двох третіх періоду відсторонення.

Що вам слід робити

Будьте в курсі антидопінгових питань - щоб запобігти ненавмисному допінгу, важливо регулярно оновлювати свої знання про антидопінг. Також ведіть записи щодо будь-яких харчових добавок, ліків, які ви вживаєте.

Шукайте допомогу при тиску – якщо ви відчуваєте тиск або не в змозі впоратися з вимогами тренувань і змагань, не соромтеся просити допомогу. Існують альтернативи допінгу, які не завдадуть шкоди вашому здоров'ю, репутації та спортивній кар'єрі.

Розвивайте свою стійкість – працюйте над цим разом зі своїм тренером, ширшою командою підтримки, батьками та іншими спортсменами протягом усієї спортивної кар'єри.

Пам'ятайте, що більшість спортсменів чисті – спортсмени, які вживають допінг, не є більшістю.

Пов’язані нормативні документи:

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux