Боротьба з допінгом у спорті залишається одним з пріоритетів Ради Європи та країн-членів
В центрі уваги засідання була тематика відповідності країн-членів Ради Європи вимогам Антидопінгової конвенції.
Було обговорено також заходи, необхідні для підготовки країн-членів до імплементації оновленого антидопінгового законодавства, яке готується Всесвітнім антидопінговим агентством.
«Українська сторона має бути всебічно готовою як до нових нормативно-законодавчих змін, ініційованих ВАДА, так і до викликів в практичній антидопінговій роботі, які постають перед нами практично щоденно. Саме тому українські експерти мають брати участь в усіх міжнародних заходах, повʼязаних з підготовкою та обговоренням нових редакцій Всесвітнього антидопінгового кодексу та основних Міжнародних антидопінгових стандартів. Чому? Тому що саме в такий спосіб ми маємо можливість як впливати на їх зміст, зокрема з врахуванням національної специфіки, так і одразу бути готовим до їх ефективної імплементації, зокрема шляхом внесення, у разі потреби, відповідних змін у законодавство та документи системи управління НАДЦ», - відзначив директор НАДЦ Сергій Попик за підсумками засідання.
Консультативна група з питань відповідності затвердила графік проведення аудитів в країнах-підписантах Антидопінгової конвенції, який передбачає проведення в 2026 році в Україні виїзного аудиту Моніторингової групи.
«Ми розглядаємо майбутній аудит як зручну нагоду продемонструвати міжнародним партнерам і українській спортивній спільноті прогрес, якого досягла наша держава та НАДЦ в організації та проведенні антидопінгової роботи, а також в імплементації антидопінгової програми центру», - наголосив С.Попик.
Працюємо системно, перемагаємо впевнено!