Об’єднані заради чистого спорту: стратегічна зустріч НАДЦ та національних спортивних федерацій
7 квітня 2025 року Національний антидопінговий центр провів робочу зустріч з керівниками національних спортивних асоціацій/федерацій України. Захід відбувся в приміщенні Національного університету фізичної культури і спорту України. У зустрічі взяли участь Матвій Бідний- Міністр молоді та спорту України, член Виконкому ВАДА та Чесноков Андрій- заступник Міністра молоді та спорту України, голова Наглядової ради Національного антидопінгового центру.
Під час зустрічі були представлені:
- оновлені вимоги Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) щодо організації та проведення допінг-контролю;
- основні напрямки діяльності НАДЦ у 2025 році;
- новий формат взаємодії між НАДЦ та спортивними федераціями;
- вимоги до підготовки та впровадження антидопінгових програм національними федераціями відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 1516 від 27 грудня 2024 року.
Міністр молоді та спорту України Матвій Бідний у своєму виступі наголосив: «Антидопінгова робота – це не самодіяльність НАДЦ, Міністерства чи ще когось. Це – міжнародне зобов’язання держави та чітко визначені правила і процедури. До кінця поточного року всі національні федерації мають розробити, погодити з НАДЦ та затвердити власні антидопінгові програми, як це визначено урядовим рішенням. Але мало лише затвердити – потрібно ще й імплементувати ці програми у практичну діяльність».
«Зміцнення партнерства заради чистого спорту — саме таку мету мав цей стратегічно важливий захід, ініційований Національним антидопінговим центром. Ми пропонуємо нову якість взаємодії з національними спортивними федераціями. Антидопінгова програма – це не формальність, а реальний інструмент захисту "чистоти спорту". У 2025 році ми готові надавати методичну підтримку у розробці таких програм, проводити навчання, а також забезпечити прозорість усіх антидопінгових процедур»,- підкреслив важливість системної співпраці з федераціями директор Національного антидопінгового центру Сергій Попик.
Під час заходу також обговорювалися ключові аспекти антидопінгової освіти, питання терапевтичного використання заборонених речовин, потреба у звітності щодо проведених заходів, а також виклики, з якими стикаються спортивні федерації під час реалізації антидопінгових вимог у реаліях воєнного часу.
Національний антидопінговий центр висловлює вдячність усім учасникам зустрічі за конструктивну участь і підтвердження спільної налаштованості на розвиток чистого спорту в Україні.
Чистий спорт- спільна мета!